94. Sayı

TAKDİM

Değişim Medya Grup, Yeniliklerle Geliyor

KöklüDeğişim’i yeni sayısı ve yeni tasarımıyla sizlerle buluşturmayı bizlere nasip eden Allah’a hamd olsun. Dergimizin arka kapağında da ilan ettiğimiz üzere, sizlere daha iyi hizmet etmek adına yeni yerimize taşınıyoruz. Kuşkusuz bu taşınma, sadece adres değişikliğinden ibaret olmayacaktır. Yeni yerimizde Radyo Değişim Allah’ın izniyle yeniden yayınlarına başlayacak ve dinleyicileriyle hasret gidererek “Dos(t)doğru” istikametlere yol almaya devam edecek. Ayrıca internet sitemiz www.kokludegisim.net, hem yeni yüzüyle hem de diğer yenilikleriyle hizmetinizde olacak. Yeni internet sitemize eklenen bölümlerle Dergimizi anında online olarak okuyabilecek, isterseniz sesli olarak dinleyebileceksiniz. Yeni yerimizde tadilatı süren konferans salonumuz tamamlandığında, Ramazan ayı etkinliklerine de ev sahipliği yapacaktır, inşaAllah. Kitabevi ve nezih bir ortamda kitap okuma alanıyla Değişim Medya Grup şimdiden siz kıymetli okuyucularıyla buluşmayı sabırsızlıkla beklemektedir. 

Bu ayki sayımızda ise Süleyman Uğurlu, Ramazan ayının zihinlerimizde ne anlam taşıdığını ve esasında ne anlam taşıması gerektiğini sorguladı. 

Ramazan ayının belki de unutulmuş özelliklerini ve bu ayda gerçekleşen olayları ele alarak nusrete/zafere uzanmanın yolunu hatırlattı. 

Mahmut Kar, Suriye üzerinde oynanan ayak oyunlarını kaleme alarak İslamî devrimi engelleme gayretlerini deşifre etti. 

Son dönemlerin gündemden düşmeyen tartışması “Özel Yetkili Mahkemeler”i İbrahim Er masaya yatırdı ve sizler için konunun perdesini araladı. 

Birçoğumuzun belki de ismini dahi duymadığı ama yaşanmış bir katliamın öyküsü, şahitleri, neticeleri… M. Nazif Yıldırım inceledi ve bizlerle tanıştırdı: Zilan Deresi katliamı, demir yumruklu Cumhuriyet’in halka nasıl eziyet ettiğini, takvimlerin yaprakları arasından yürekleri parçalayan bir şekilde gözleri kör, kulakları sağır olanlara haykırıyor. 

Sincan F Tipi Cezaevi’nde 13 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Haluk Özdoğan “İnsan Hakları” aldatmacasını yaşadığı tecrübelerden ve aldığı tepkilerden yola çıkarak anlattı. 

İlgiyle takip edeceğinizi umduğumuz daha birçok konu, KöklüDeğişim’de sizleri bekliyor.

KöklüDeğişim, Suskunluğu kırmak üzere sessizliğe taş atanların adresi olmaya, bu sayısında da devam ediyor. 

Sükunet Kırılmak Üzere… Bekleyin!